“Przyjdźcie do Mnie wszyscy zapracowani i przeciążeni, Ja wam zapewnię wytchnienie” (Mt 11:28)

Dla serc szlachetnych najwyższą rozkoszą, gdy drugim radość w niedoli przynoszą

Jak pomagamy i czy to działa?

“Dajemy wędkę zamiast ryby” co oznacza, że nasze działania mają na celu zapoczątkować trwałą zmianę życia. Pomoc bieżąca jest potrzebna ale naszym celem jest kompletna zmiana życia podopiecznych i ich powrót do normalnego życia.

Szukamy możliwości współpracy w zakresie działań na ulicy i transporcie do ośrodków. Do tej pory z sukcesem działaliśmy m. in. z Miser Art czy Wrocławskim Street Busem. Zapraszamy do kontaktu “na kawę” na pewno znajdziemy wspólne pole do działania.

Zostań wolnotariuszem!

Jesteśmy grupą ludzi, którzy w swoich sercach noszą brzemię pomocy ludziom uzależnionym, potrzebującym, bezdomnym, ubogim, dosłownie ginącym. Część z nas sama była w podobny sytuacjach w życiu ale część nie miała też żadnego kontaktu wcześniej z takimi osobami. Jeśli masz pragnienie pomagać takim osobom pomożemy Ci je wypełnić.

Grupa wolontariuszy podczas jednego ze spotkań

Na naszych spotkaniach oferujemy poczęstunek – kawę, herbatę, kanapki, czasem ciepłą zupę, a przede wszystkim słowo zachęty i pocieszenia.

Na spotkaniach mamy dwie grupy organizatorów – stali członkowie i wolontariusze. Wolontariuszem może zostać każdy kto chce się zaangażować w dobre dzieło. Będąc na spotkaniu, jeśli chcesz do nas dołączyć wystarczy, że podejdziesz do kogoś w noszącego kamizelkę Teen Challenge lub identyfikator i zapytasz: “Jak dziś mogę pomóc?”.

„Gdy Jezus siedział w domu za stołem, przyszło wielu celników i grzeszników i siedzieli wraz z Jezusem i Jego uczniami.”
(Ewangelia Mateusza 9:10)
Dwie kobiety pomagające w przygotowaniu poczęstunku dla osób potrzebujących

Jeśli chcesz się bardziej zaangażować i regularnie nam pomagać to zapraszamy do kontaktu telefonicznego przed naszymi spotkaniami.

Porozmawiajmy przy kawie!

Filiżanka z kawą

Nie masz czasu? Zostaw nam namiar, odezwiemy się do Ciebie! Zawsze możemy wypić razem kawę i zastanowić się nad perspektywami współpracy.

Filiżanka z kawą